HOME PAGE
KT NEWS ITEMS
Membership INFO
OFFICERS
COMMITTEES
PAST S.W.P.
ASSEMBLIES
SUPREME OFFICERS 2018-2019
PICTURED ABOVE: Front Row (left to right)
Mrs. Brett MacDonald, Supreme Assistant Marshal; Mrs. John Ellerman, Supreme Recorder; Mrs. Jon Spann, Supreme Worthy Preceptress; Mrs. Edith Rein, Supreme Oracle; Ms. Kimberly Burnett, Supreme Worthy President;
Mrs. Carl W. Wunsche, Supreme Worthy First Vice President; Mrs. Charles M. Thames, Supreme Worthy Second Vice President;
Mrs. Darryl Burt, Supreme Treasurer; Mrs. Ervin LaBove, Supreme Marshal
Second Row (left to right)
Mrs. Bobbie L. Traylor, Supreme Inner Guard; Mrs. David Rose, Supreme Mistress of the Wardrobe; Ms. Tara Shulas, Supreme Chaplain;
Mrs. James Baughman, Supreme Standard Bearer; Mrs. R. Dan Cogley, Supreme Courier; Mrs. George Wolfe, Supreme Historian;
Mrs. Derrick Grafton, Supreme Color Bearer; Mrs. Kevin McCans, Supreme Daughter of the Household;
Mrs. William R. O'Dell, Supreme Director of Music; Mrs. Micheal Stegen, Supreme Outer Guard

SUPREME WORTHY PRESIDENT
Ms. Kimberly Burnett
Columbus No. 79, OH

Supreme Most Worthy Oracle Supreme Worthy First Vice President
(Mrs. Dean) Edith Rein (Mrs. Carl W.) Yvonne Wunsche
Midvale Assembly No. 247, UT/ Melrose Assembly No. 204, TX
Las Vegas Assembly No. 207, NV  
   
Supreme Worthy Second Vice President Supreme Worthy Preceptress
(Mrs. Charles M.) Susan Thames (Mrs. Jon) Melissa Spann
Kingsport Assembly No. 244, TN Waco Assembly No. 199 /
  Dallas Assembly No. 69, TX
   
Supreme Recorder Supreme Treasurer
(Mrs. John ) Jackie Ellermann (Mrs. Darryl R.) Michele Burt
Elizabethtown Assembly No. 265, PA Melrose No. 204, TX
   
Supreme Marshal Supreme Assistant Marshal
(Mrs. Ervin) Lura LaBove (Mrs. Brett) Donna MacDonald
Port Arthur Assembly No. 160, TX Santa Ana Assembly No. 61, CA
   
Supreme Chaplain Supreme Director of Music
Ms. Tara Shulas (Mrs. William R.) Ann O'Dell
East Liverpool Assembly No. 71, OH Park Place Assembly No. 205 /
  Port Arthur Assembly No. 160, TX
   
Supreme Historian Supreme Courier
(Mrs. George) Marjorie Wolf (Mrs. R. Dan) Joyce Cogley
Ocala Assembly No. 249, FL Columbus Assembly No. 79, OH
   
Supreme Standard Bearer Supreme Color Bearer
(Mrs. James) Karen Baughman (Mrs. Derrick) Mallory Grafton
Columbus Assembly No. 79 / Warren Assembly No. 77, OH
Cleveland Assembly No.15, OH  
   
Supreme Mistress of the Wardrobe Supreme Daughter of the Household
(Mrs. David) Victoria Rose (Mrs. Kevin) Janet McCans
Melrose Assembly No. 204, OH Las Vegas Assembly No. 207, NV
   
Supreme Inner Guard Supreme Outer Guard
(Mrs. Bobbie L.) Janice Traylor (Mrs. Micheal) Sandy Stegen
Casper Assembly No. 70, WY Phoenix Assembly No. 213, AZ
   
Supreme Recorder Emeriti Supreme Treasurer Emeriti
(Mrs. Joseph F.) Coetta E. Chalker (Mrs. Jack C.) Eunice Gravatt
Westminster No. 245, MN Topeka No. 24/Wichita No. 8, KS
(Mrs. Richard D.) Carlene Brown
Wichita No. 8, KS/Stillwater No. 124, OK